Günümüzde küçük büyük birçok firmanın olmazsa olmazları arasına giren sosyal medya kullanımı önemli bir yere sahiptir. Kullanıcılar artık satın almak istedikleri bir ürünü, eğlenmek için gitmek istedikleri mekânı ya da gündemi yakından takip etmek için Facebook, Instagram, Twitter, Periscope, Swarm, Foursquare, Pinterest gibi sosyal mecraları aktif bir şekilde kullanmaktalar. Bu sebepten firmaların artık sosyal mecraları kullanmama gibi bir ihtimalleri düşünülmemektedir. Daha fazla kitleye ulaşmak ve başarıyı yakalamak için sosyal medya yönetiminin ne kadar önemli olduğu ortaya çıkmaktadır. 

Sosyal medyada sizde yer almak istiyorsanız yapmanız gereken işlemleri sizlerle ilerleyen yazı dizilerimizde de paylaşmaya devam edeceğiz. Bugün ilk olarak Facebook sayfa kurulumunun nasıl yapıldığını paylaşacağız. Aşağıda ki yer alan adımları uygulayarak Facebook sayfanızı kurup kullanmaya başlayabilirsiniz. 

1- Facebook sayfası ilk kurulumu için https://www.facebook.com/pages/create sayfasına gidin. 
2- Açılan sayfada, içeriğine göre uygun kategoriyi seçin.
3- Kategoriyi seçip, kullanmak istediğiniz sayfa adını yazdıktan sonra “Kullanmaya Başla” tıklayın. 
4- Sonraki adımda sayfanızın içeriğiyle ilgili bilgilerin girişini tamamlayarak Facebook Sayfanızı kullanıma hazırlayabilirsiniz. 
Oluşturmuş olduğunuz Facebook sayfanızda daha fazla dikkat çekip firmanızı bir adım öne çıkarmak için kullanıcıların ilgisini çekici, etkileşim(beğeni, paylaşım, yorum) yakalayabileceğiniz yaratıcı fikirler ile başarıyı yakalamak sizlere önerimizdir. 

Yorumlar

Yorumunuzu bırakın

Google Reklam Facebook Reklam Bing Reklam Yandex Reklam Mynet Reklam Analytics Danışmanlık Kurumsal SEO + Sosyal Medya Google SEO Yandex SEO Youtube Reklam Instagram Reklam Reklam Optimizasyon SEO Optimizasyon Mobil Eticaret
Ara: 4447556,RKLM Beni Ara