Duyarlı web site tasarımı (responsive web design), web sitelerinin pc ve cep telefonu gibi mobil cihazlarda ekran çözünürlüğüne göre tasarımsal düzende önceden ayarlanmış değişiklikler ile aynı içeriğin sunulmasıdır. Yani sitenin her cihazda düzenli bir biçimde görüntülenebilmesi denilebilir.

Özellikle günümüzde akıllı telefonlar ile mobil pazarın artması web sitelerinin duyarlı olması ihtiyacını doğurmuştur. Google araştırmasına göre mobilden internet kullanımı %218 oranında artmış bulunmakta. Ayrıca arama sonuçlarında ön sıralarda çıkabilmek için mobil uyum Google tarafından kriter olarak duyurulmuştur.

İnternet pazarında ve mobil pazarda yer alabilmenin en büyük yardımcısı olan Google Arama Ağı Reklamcılığı ile daha fazla dönüşüm elde edilmesi için de mobil tasarımı önermekteyiz. Peki, ama neden mi?

-        Mobil’den gelen kullanıcıları kaçırmazsınız,

-        Kullanıcı deneyimi ve etkileşimi artar,

-        Adwords reklam kalite puanınız artar ve maliyetleriniz azalır,

-        İçeriğinizi tek bir sayfada toplamış olursunuz,

-        Yeni çıkan mobil cihazlar için ayrı ayrı tasarıma ihtiyaç duymazsınız, gelecekle uyumlu çalışır,

-        Her bir cihaz için ayrı ayrı kampanya oluşturmanıza ihtiyaç kalmaz.

Bunların yanında seo gibi birçok etmene dolaylı olarak faydası vardır. Siz de tasarımınızı mobil uyumlu yaparak dönüşümlerinizi artırın.

Yorumlar

Yorumunuzu bırakın

Google Reklam Facebook Reklam Bing Reklam Yandex Reklam Mynet Reklam Analytics Danışmanlık Kurumsal SEO + Sosyal Medya Google SEO Yandex SEO Youtube Reklam Instagram Reklam Reklam Optimizasyon SEO Optimizasyon Mobil Eticaret
Ara: 4447556,RKLM Beni Ara