Facebook’ta WhatsApp Bilgilerinin Paylaşılmasını Nasıl Önleyebilirsiniz?

2014 yılında WhatsApp uygulamasının Facebook tarafından satın alınmasından sonra Facebook ile WhatsApp uygulaması entegre bir şekilde çalışmaya başlamıştı. Facebook’un satın alım haberinden önce gizliliğe sadık kalacağını söylemesi kullanıcıların içine su serpse bile geçtiğimiz günlerde WhatsApp’ın Facebook ile bilgileri paylaştığı ortaya çıktı.

1. Sözleşmeyi onaylamadan önce dikkat edin

Sözleşmeyi kabul edip etmediğinizi soran ekran geldiği zaman “Sözleşmeyi oku” kısmına tıklayıp detaylara ve en alta indiğiniz zaman “Bilgilerimi Facebook’la Paylaş” kısmını göreceksiniz. Bu kısımdaki kutuda yer alan işareti kaldırdığınız zaman bilgilerinizin paylaşılmasını engelleyebilirsiniz.

2. Okumadan Sözleşme Onayladıysanız

Sözleşmeyi okumadan uygulamanızı kurduktan sonra bu durumdan haberdar olduysanız biraz geç kaldığınızı söyleyebiliriz. Ancak yine de bilgilerinizin paylaşılmasını engelleyebilmek için birtakım yöntemler deneyebilirsiniz.

Uygulamanızda yer alan “Ayarlar” bölgesine dokunduktan sonra buradan “Hesap” kısmına girin ve en alt kısımda yer alan “Hesap Bilgilerimi Paylaş” kısmında yer alan seçeneği kaldırın.

Bu tür seçimleri kaldırdıktan sonra ise Facebook’a bilgilerinizin gitmediğine tamamen emin olmayın. Çünkü WhatsApp’ın sık sorulan sorular kısmına dikkatli baktığınız zaman “Bu seçimleri kaldırmış olsanız dahi sizlere daha iyi bir deneyim sunabilmek için bilgileriniz Facebook ailesi tarafından kullanılabilir olacaktır.” ibaresini göreceksiniz.

Entegre bir biçimde çalışmaya başlayan WhatsApp ve Facebook arasındaki bilgi paylaşımını tamamen engelleyemeyeceğiniz için dikkatli bir şekilde uygulamayı kullanmanız sizler için yararlı olacaktır.

Yorumlar

Yorumunuzu bırakın

Google Reklam Facebook Reklam Bing Reklam Yandex Reklam Mynet Reklam Analytics Danışmanlık Kurumsal SEO + Sosyal Medya Google SEO Yandex SEO Youtube Reklam Instagram Reklam Reklam Optimizasyon SEO Optimizasyon Mobil Eticaret
Ara: 4447556,RKLM Beni Ara