Facebook’ta Beğeni Dönemi Değişiyor

Facebook’un kullanıcılar tarafından yoğun bir şekilde kullanılan “Beğen” tuşu üzerinde yeni değişiklikler hayata geçiriliyor. Ekim ayından beri “Reactions” yani “Tepkiler” tuşunu test eden Facebook, bu yeni özelliğini hayata geçirme kararı aldı. Uzun bir süredir konu ile ilgili çalışmalar yapmakta olan Facebook, radikal bir karar alarak yeni özelliğini dünyanın her noktasında kullanıcılarına açtı.

Reactions özelliği paylaşımları sadece beğenmekle kalmadan aynı zamanda duygularınızı da emojiler ile ifade edebilmenizi sağlıyor. Facebook’un “Beğen” tuşunun yanına eklenen bu yeni Reactions ifadeleri paylaşımlara karşı hislerinizi daha kolay ifade edebilmenizi sağlıyor. İfadeler arasında sevgi, mutluluk, şaşkınlık, üzüntü ve öfke ifadeleri yer alıyor.

Hislerinizi Emojiler ile Daha İyi İfade Edebileceksiniz

Bireysel sayfalar ile birlikte kurumsal olan sayfalarda da kullanılabilecek olan bu yenilik aynı zamanda reklamlar içinde kullanılabilir olacak. Gördüğünüz ve hoşunuza gitmeyen bir reklama tepkinizi anlık olarak Reactions sayesinde kızgın bir emoji göndererek belirtebileceksiniz.

Ayrıca insanların yaptıkları üzücü paylaşımlara da artık sadece “Beğen” tuşunu kullanarak değil üzgün olduğunuzu belirten emojiler ile destek verebileceksiniz. Facebook’un seçtiği emojilerin tamamının ise uzun araştırmalar sonrasında tespit edildiği söyleniyor.

Yaşam koçları, psikologlar ve sosyologlar ile birlikte görüşmeler düzenleyen Facebook, insanların kendilerini ifade edebilecekleri emojilerin bu 6 adet emoji olduğuna karar kılmış durumda. İlerleyen zamanlarda ise Reactions özelliğinin ilgi görmesi durumunda Facebook’un bu ifadeleri daha da çoğaltabileceği söyleniyor.

Yorumlar

Yorumunuzu bırakın

Google Reklam Facebook Reklam Bing Reklam Yandex Reklam Mynet Reklam Analytics Danışmanlık Kurumsal SEO + Sosyal Medya Google SEO Yandex SEO Youtube Reklam Instagram Reklam Reklam Optimizasyon SEO Optimizasyon Mobil Eticaret
Ara: 4447556,RKLM Beni Ara