Facebook Messenger Reklam Almaya Başlayabilir 

Facebook tarafından sızan ve kaynağı henüz açıklanmayan bir bilgiye göre, Facebook, büyük reklam yayınlayıcısı firmalara reklam ürününün tanıtımını yapmaya başlamış durumda. TechCrunch tarafından yapılan bir habere göre, Facebook’un son günlerde geliştirmeye devam ettiği Messenger uygulamasında artık kullanıcılara reklamlar da gösterilmeye başlanacak. Facebook, Messenger’ı uzun süredir yeni bir platform haline getirmeye çalıştığı için ortaya çıkan bu iddiaların doğru olma ihtimali de çoğalıyor. Facebook’tan bağımsız bir şekilde çalışmaya başlayan Messenger’ı güçlü bir müşteri iletişim ağı olarak görmeye başlayan Facebook, Uber ve Spotify gibi uygulamaları da kendi bünyesine entegre ederek çalışmalarını hızlandırmaya başlamıştı. 

Reklamlar Nasıl Yayınlanacak?

Facebook Messenger uygulamasında yayınlanması düşünülen reklamlar, Facebook’ta yer alan işletmeler ve o işletmelere bağlı olan potansiyel müşterileri arasında olacak. Messenger kullanarak bir marka ile iletişime geçtiyseniz ya da herhangi bir soru sorduysanız o marka artık size reklam gösterebilecek. Messenger üzerinden alacağınız bu reklamlar sayesinde takip ettiğiniz markanın indirimlerini, bilgilendirme mesajlarını, promosyonlarını ve yeni ürünlerini anlık olarak öğrenebileceksiniz. Ayrıca gelen reklamlar içerisinde ürün satın alımının yapılabilmesi için bağlantılı butonlar da bulunacak. 800 milyonu aşkın aktif kullanıcı rakamlarına eriştiğini açıklayan Messenger uygulamasının giderek daha da büyümeye başlaması ise Facebook’un Messenger üzerinde yaptığı çalışmaların önemini bir kez daha gözler önüne seriyor. Gelecek olan bu yenilik ile uygulama biraz daha değer kazanmaya başlayacak.

Yorumlar

Yorumunuzu bırakın

Google Reklam Facebook Reklam Bing Reklam Yandex Reklam Mynet Reklam Analytics Danışmanlık Kurumsal SEO + Sosyal Medya Google SEO Yandex SEO Youtube Reklam Instagram Reklam Reklam Optimizasyon SEO Optimizasyon Mobil Eticaret
Ara: 4447556,RKLM Beni Ara